Петриківський розпис, як вид декоративно-прикладного мистецтва - це яскрава, потужна творча діяльність, яка охоплює різні галузі творчої діяльності, спрямованої на створення художніх виробів. Дизайн в сфері декоративно - прикладного мистецтва спрямований на забезпечення і розвиток здібностей і обдарувань студентів, а також виховання духовних і естетичних цінностей. Основне завдання напряму дизайну ДПМ - є підготовка фахівців, здатних зберегти, відродити і розвинути вікові традиції мистецтва, навчити цілісно, образно, естетично сприймати, як твори мистецтва, так і навколишню дійсність, розвинути художньо-образне мислення і творчу діяльність.

В процесі навчання поміж інших предметів образотворчого мистецтва, ми будемо вивчати мистецтво витинанки та ПЕТРИКІВСЬКОГО РОЗПИСУ, з найпростіших елементів і крок за кроком будемо вчитися робити свої власні авторські роботи.

Кожен студент отримає глибокі знання і підтримку досвідченого педагога, який має багатий досвід творчої роботи. Завідує факультетом «Дизайн» за напрямом «ДИЗАЙН У СФЕРІ ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА» досвідчений педагог, магістр з дизайну інтер'єру, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член спілки дизайнерів України, художник, дизайнер, майстер петриківського розпису - САРКІСЯН МАРИНА СУРЕНІВНА.

Вишуканий і неповторний, петриківський розпис - відмінний привід для гордості українців. Ще б, адже в основі її барвистих візерунків лежить безмежна любов до рідного краю. Магія петриківського розпису полонила серця мільйонів поціновувачів прекрасного і на весь світ прославила талановитих народних майстрів родом з України...

Різноманітність кольорів, листочків, ягід петриківського розпису захоплює, примушує розглядати шедеври народного живопису годинами. Недивно, що в 2013 році унікальне мистецтво внесли в Список нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Історія виникнення петриківського розпису цікава і захоплююча. Традиція прикрашати житло і одяг декоративними петриківськими візерунками зародилася в Україні задовго до появи християнства. Люди вірили, що в красивих орнаментах ховається магічна сила, яка захищає хазяїв від злих сил і нещастя. Ось чому петриківським розписом в якості оберегу часто розписували зброю і житло запорізькі козаки.

Новости